KONST / Litografier / Färglitografi 14423570
nr 1442 3570
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 160/360. Färglitografi, bildmått: 41x65cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 17 januari 2022
kl 18:15:11
150 kr
200 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman